Zihin Okumanın 16 Sırrı

09:22
Zihin

İnsanların zihnini okumak için kâhin olmanız gerekmiyor. Başkalarının aklından geçenleri bilmek istiyorsanız, yapmanız gereken şey o kişilerin beden dillerine dikkat etmek. Özünde, konuşmak dışında, kendinizi ifade etmek için kullandığınız tüm yollardır. Sözlü olmayan işaretler her türlü durumda çok önemlidir! Örneğin, bir iş anlaşmasını bozabilir de yapabilir de ve bir ilk randevuda oldukça kullanışlı olabilir! Başkalarının kötü amaçlarının olup olmadığını beden diliyle anlayabilmek bir gün hayatınızı bile kurtarabilir!


# Dış görünüşlerini gözlemleyin

-Ne giyiyor? Eğer çok parlatılmış görünüyorsa, bu kişi muhtemelen birilerini etkilemek için oradadır. Giyim tarzı daha çok günlük mü? Bu onun rahat davrandığını gösterir.

# Duruş pozisyonuna dikkat edin

-Birisi şişkin ve biraz fazla güvenli görünüyorsa büyük bir egosu olması muhtemeldir.


# Fiziksel hareketlerini izleyin

-Bu kişi kollarını ve bacaklarını çaprazlamış mı? Bunu şimdiye kadar öğrenmiş olmanız gerekir: bu hareket kendisini korumaya veya araya mesafe koymaya çalışan birinin beden dilinin gösterdiği savunma işaretidir.

# Yüzünü inceleyin

-Kaz ayakları genellikle çok fazla gülümseme ve mutluluğu anlatır. Muhtemelen bu birey çevresine neşe saçıyordur!

# İçinizdeki sesi dinleyin

-“İçgüdü”müz görünenin ötesindekileri algılayabilir. Yani, içgüdünüz belirli bir kişi hakkında bir şeylerin yolunda olmadığını size söylüyorsa, bu ipucunu dikkate alsanız iyi edersiniz!

# Ürpermeleri dikkate alın

- Birisi bizi harekete geçirip, duygusal bir telimizi titrettiğinde veya hislerimizi uyandırdığında, ürpeririz ya da tüylerimiz diken diken olur.

# Aklınızda çakan şimşeklere dikkat edin

- Karşılıklı etkileşim sırasında, bir insan hakkında aniden bir aydınlanma yaşayabilirsiniz.

# Duygusal empatiye dikkat edin

- Eğer biri empati gösteriyorsa veya aksine gösteremiyorsa, bu ya çok iyi bir işarettir, ya da çok kötü…

# Davranışlarından sakının

- Çoğu zaman, “ürkütücü” insanlar sosyal işaretleri anlamazlar bile. Kaldı ki, bazıları buna aldırmazlar da. Özellikle de bir sınır koymaya çalıştıysanız ve o kişi bu sınırı tekrar tekrar aşmaya devam ettiyse…

# Gözlerini gözlemleyin

- Kem gözler şefkatten tamamen yoksundur ve onlarla iletişim kurmak zordur. Birinin gözlerinin içine baktığınız zaman içgüdünüzün söylediklerini dikkate alın.

# Fiziksel temas varsa, çözümleyin

- El sıkışması veya sarılması sıcak ve davetkâr mı ya da sizde ilk çıkıştan kaçma isteğini mi uyandırıyor? El sıkışmaktan bahsetmişken, bu hareketin kendisi başlı başına bir dildir!

# Sesinin tonunu dinleyin

- Unutmayın, önemli olan sadece ne söylediğiniz değil nasıl söylediğinizdir. Ses tonu her şeydir.

# Fiziksel bariyerler

- Eğer birisi sizinle arasına bir çeşit duvar koyduysa, o zaman muhtemelen sizin büyük bir hayranınız değildir!

# Ellerini izleyin

- Bir insanın ellerini saklaması, genellikle kötü bir niyeti veya yalanı saklamaya çalıştığının bir işaretidir.

# Neye dokunduklarına dikkat edin

- Bir kişi kendi boynuna dokunur veya boynunu kaşırsa, muhtemelen bir konu hakkında güvensizdir. Sürekli burnunu kaşıması, birinin yalan söylediğini veya aldatıcı olmaya çalıştığını gösteren bilinen bir işarettir.

# Ayaklarına bakın

- Sohbet ettiğiniz kişi sizi dinliyorsa ama ayakları kapıya doğru dönükse, aslında oradan nasıl çıkacağını düşündüğünü bilmelisiniz.


Comments