Gününüzü Mahvedebilecek 10 Sabah Alışkanlığı

00:57
Sabah Alışkanlığı


Gününüzü Mahvedebilecek 10 Sabah Alışkanlığı


Bu sabah yatağın yanlış tarafından mı kalktınız? Belki de bunun sebebi uyandıktan hemen sonra bir fincan kahveyi mideye indirmeniz ya da kalkar kalkmaz hemen sıcak bir duş almanızdır? Belki de sabah gözlerinizi açar açmaz, sosyal medyada nelerin olup bittiğini görmekten kendinizi alamıyorsunuz. Bütün bunlar sabahleyin güne başlamanın en iyi yolu olmayabilir.
Eski alışkanlıklar kolay kolay yok olmaz, bu yüzden bazı şeyleri ne kadar zararlı olduklarını düşünmeden yapmaya devam ederiz - özellikle sabahları ayıracak pek vaktimiz olmadığında. Bugün Her Telden Var olarak, çoğumuzun her sabah yaptığı ve aslında bize zararlı olan on şeyden bahsetmek istiyoruz. Böylelikle sabahınızı ve devamında gününüzü eskisinden nasıl daha iyi bir hale dönüştüreceğinizi öğreneceksiniz.
# Çalar saatin erteleme düğmesine basmak

- Erteleme düğmesine basmak güne tamamen yanlış başlamanın kesin bir yoludur. Çünkü iki zil arasında uyuyakaldığınızda, uykunuz henüz tamamlanmadan yeni bir uyku döngüsüne girersiniz. Bu ise kendinizi ilk alarmda uyandığınızda hissettiğinizden daha sersemlemiş ve sıkıntılı hissetmenize yol açar.

# Hemen telefonu kontrol etme

- Bu, birçoğumuz için çok yaygın bir sabah alışkanlığı olsa da henüz dişlerinizi bile fırçalamadan gözlerinizi açar açmaz telefonunuza bakmak kendinizi gereksiz yere stresli ve endişeli hissetmenize neden olabilir!

# İlk iş olarak kahve içmek

- Sabahları dumanı üstünde bir kahvenin tadını çıkarmak yanlış bir şey olmasa da, uyandıktan sonra ilk yudumlayacağınız şey bu olmamalıdır.

# Yatağı yapmamak

- Her sabah yatağınızı yaparak, gününüze güzelce devam etmenizi sağlayacak sağlıklı bir ritüeli tamamlıyorsunuz. Bu sayede kendinizi sizi bekleyen yeni günle mücadelenizde daha üretken ve motive olmuş hissedeceksiniz!

# Kahvaltıda besleyici değeri olmayan karbonhidratlar ve şeker tüketmek

- Protein açısından zengin bir kahvaltı yapın. Bu, size daha uzun süre tokluk hissettirir ve gün boyu üretkenliğiniz ve işinize odaklanmanız için gereken enerjiyi sağlar!

# Perdeleri kapalı bırakmak

- Yaşam koçu Kirkland Shave'e göre, doğal güneş ışığı vücutta kortizol açığa çıkarır ve bu da gün boyunca işinize konsantre olmanıza ve akıllıca kararlar vermenize yardımcı olur.

# Esneme hareketlerini ve diğer egzersizleri akşama saklamak

- Sabahları ilk iş olarak yorucu egzersizler veya esneme hareketleri yapmayın. Kaslarınız ve diskleriniz henüz ısınmadığından, bir yerinizi incitebilirsiniz.

# Kahvaltıdan sonra dişleri fırçalamak

- Kahvaltıdan sonra dişlerinizi fırçalamak yarardan çok zarar verebilir. Anlayacağınız kahve ya da meyve gibi asitli bir şey tükettiyseniz, bu asit dişlerinizin minesine inceltir. Bu yüzden inci beyazı dişlerinizi uyandıktan hemen sonra fırçalamak en iyisidir.# Telefon görüşmeleri yapmak

- İnsanların telefonda konuşacak önemli şeyleri düşünmeden önce şöyle bir uyanıp kendilerine gelmeye ihtiyaçları vardır. Telefon görüşmelerine başlamak için sabah saat 9:30'a kadar beklemek en iyisidir.

# Sıcak bir duş almak

- Soğuk su beyninizin insana kendini iyi hissettiren endorfin ve doğal adrenalin salgılamasını sağlar. Soğuk duş almayı gözünüz yemiyorsa, en azından su ılık olsun.

Comments