Erkeklerin İlişkilerini Hüsrana Uğratacak 12 Davranışı

20:51
Kadın Erkek İlişki
Kadınlar neden erkeklerden ayrılır? İnkâr edilemeyecek bir şey varsa, o da erkek ve kadının, aynı hedeflere ve değerlere sahip eşit varlıklar olduğudur. Ancak konu ilişkiler olduğunda, işler ciddi bir şekilde farklılık gösterebilir. Partnerine derinden âşıkmış gibi görünen bir kadının eşyalarını toplayıp, giderek, erkeği sadece cevaplanmamış sorularla bıraktığı durumlar olabilir.


Sorun şu ki, bir insanın kişisel özellikleri en iyi ilişkiyi bile mahvedebilir! Mesela, olumsuzluğun ne kadar yıkıcı olabileceğini hiç düşündünüz mü? Bu, her zaman şen şakrak olacaksınız demek değil. Fakat sürekli etrafta olumsuzluk ve kararsızlık olması bir insanı gerçekten de çökertebilir. Mutlu bir ilişki hayat arkadaşını nasıl destekleyeceğini bilmeyen biriyle kurulamaz!


# Güvenilir ve destekleyici olmamak
-Partnerinizin sizin desteğinize gerçekten ihtiyacı olduğu bir zamanda, kendi çıkarlarınızı eşinizinkilerin önünde tutma eğilimindeyseniz, bu sizi terk etmesi için yeterli bir sebeptir.

# Kıskanç ve kontrolcü olmak
-Güven sorunlarınız da olsa veya sadece kıskanç bir insan olsanız da partnerinize güvenmeyi öğrenin. Bu kompleksleriniz onun hatası değil ve bunlardan o sorumlu değil.

# Başkalarına duygusal ilgi göstermek
-Herkes partnerinin yalnızca onu sevdiğini ve sadece onunla ilgilendiğini bilmek ister. Sevdiğiniz kadına bunu hissettirmeyi ihmal etmeyin. # İhtiyaçlarınıza ve beklentilerinize uyması için onu
değiştirmeye çalışmak
-Partnerinizi sizin için uygun bir şekle sokmaya başlarsanız, en azından siz de onun için aynısını yapmaya hazır olun. Yine de en iyisi birbirinizi olduğunuz gibi kabul etmenizdir!

# Tamamen farklı gelecek hayalleri kurmak
-Siz yerleşip bir yuva kurmak isterken, partneriniz eline geçen heyecan verici bir iş fırsatı için başka bir ülkeye taşınmayı düşünüyorsa, o zaman gelecekleriniz ayrı yollara çıkıyor demektir.
# Çocuksu ve olgunlaşmamış olmak
-Durum onu gerektirdiğinde, çocuklarla oynarken veya birlikte eğlenirken oyunbaz ve çocuksu olmanızın yanlış bir tarafı yok. Ancak iş daha ciddi konulara gelince, ağırbaşlı ve güvenilir olmanız gerekir.
# Uzak ve ihmalkar olmak
-Yoğun programınız içinde partnerinizle birlikte geçirmek için zaman bulmalısınız. İletişim sağlıklı bir ilişkideki en önemli şeylerden biridir. Onu dinleyin ve ihtiyacı olduğunda yanında olduğunuzu bilmesini sağlayın. # Vermekten çok almak
-Partneriniz sürekli o veriyor ve siz hep alıyormuşsunuz gibi hissederse, bu ona haksızlık olur ve muhtemelen sizinle kalması için fazla nedeni de olmaz! # Ne istediğini bilmemek
-Planlarınızın daima değişmesi ve bir hevesle daldan dala atlamanız hayat arkadaşınızın onaylayacağı bir şey değildir. Partnerlerden birinin sürekli fikrini değiştirdiği bir ilişkiden iyi bir sonuç çıkmaz. # Ondan çok farklı olmak
-Yaşam tarzında veya kişiliklerdeki büyük farklılıklar, bir ilişkiyi bitirmeye yeterlidir. # Sürekli olumsuzluk kaynağı olmak
-Mutlu bir ilişki hayat arkadaşını nasıl destekleyeceğini bilmeyen biriyle kurulamaz ve destek vermek demek iyimser ve yüreklendirici olmak demektir!


# Ona kendisini çekici değilmiş gibi hissettirmek

Comments