Birinin Sizden Hoşlanmadığını Nasıl Anlarsınız

12:15
Hoşlanmamak


Birinin Sizden Hoşlanmadığının  10 İşareti

Birinin size karşı hislerini anlamak her zaman kolay değildir. Her ne kadar insanlar sahte bir gülümseme takınsalar ve güzel sözler söyleseler de, vücut dilleriyle davranışları asla yalan söylemez! Peki, birinin aslında size tahammül edemediğinin belirtilerini öğrenmek ister misiniz?
Örneğin iletişimde göz teması büyük öneme sahiptir. Yani konuştuğunuz kişiyle yeterince göz temasınız yoksa, aranızdaki bağ düşündüğünüz kadar iyi değildir. Ulusal işyeri uzmanı Lynn Taylor, karşınızdaki kişi göz teması kurmuyorsa sizden hoşlanmıyor ve hatta size saygı duymuyor olabilir.


# Mesafeli davranırlar

- Birbirine yeterli kişisel alanı sağlamak harikadır ama birinin sizden kasten mümkün olduğunca uzak durması iyi bir şey değildir. Danışman, konuşmacı ve yazar Ali Craig’e göre, konuştuğunuz kişiyle aranızda oluşan fiziksel mesafe ne kadar çoksa ve sizden ne kadar uzak durmaya çalışıyorlarsa sizin yanınızdayken kendilerini o kadar huzursuz hissediyorlardır.

# Ses tonları ele verir

- Sesimizin tonunu kolayca kontrol edebiliyoruz. Fakat hoşlanmadığımız biriyle konuşurken yapmacık arkadaşça tonumuzdan eser kalmaz. Dr. Alex Lickerman, konuştuğumuz şeyin içeriği fark etmeksizin, ses tonumuzun rengimizi belli ettiğini söylüyor.


# Asla dinlemezler

- Kendinizi, karşınızdakiyle tek yönlü bir konuşma içinde bulursanız bu, o kişinin sizi ya da hayatınızı pek umursamadığının ve aslında size karşı iyi hisler beslemediğinin büyük bir göstergesidir.

# Sahte bir gülümsemeleri vardır

- Yani biri gerçekten güldüğünde ya da bir şeyi gerçekten komik bulduğunda, gözlerinin etrafındaki çizgileri görebilirsiniz. Fakat sahte gülümsemelerde temel kaslar çalışmaz ve bu nedenle de zoraki ve gergin görünürler.

# Dudaklarını sıkarlar

- Eski FBI ajanı, beden dili uzmanı ve “Beden Dili Sözlüğü”nün yazarı Joe Navarro’ya göre, sıkılmış dudakların tek bir anlamı vardır: Karşınızdaki kişi sizinleyken rahatsızlık hissediyordur.

# Nadiren göz teması kurarlar

- İletişimde göz teması büyük öneme sahiptir. Yani konuştuğunuz kişiyle yeterince göz temasınız yoksa, aranızdaki bağ düşündüğünüz kadar iyi değildir.

# Ayakları size dönük değildir

- Ayaklarımızın içten içe hoşlandığımız kişiye dönük olduğunu duymuşsunuzdur. Eğer karşınızdaki kişinin ayakları size değilde , her an kaçacak gibi başka yöne bakıyorsa muhtemelen sizden hoşlanmıyordur.

# Boyunlarını kaşırlar

- Boyna dokunmak veya kaşımak, cilveli bir hareketten endişeye kadar farklı duyguları ifade edebilir. Fakat daha da ilginci, bu hareket genellikle karşınızdakinin size yalan söylediğinin temel ipuçlarından biridir!

# El ve kollara dikkat

- Hepimiz vücut dilinde kol bağlamanın olumsuz bir işaret olduğunu biliriz. bu hareket kişinin kapalı olduğuna ve konuya ilgi duymadığına işaret eder.

# Sizin vücut dilinizi kopyalamazlar

- Dr. Jack Schafer’a göre, birbirinden hoşlanan kişiler, karşılarındakinin duruşlarını ve yüz ifadelerini sıklıkla taklit eder. Elbette bu biraz gecikmeyle gerçekleşir fakat hiç şaşmaz!



Comments