1 Günde 2 Milyar Doları Nasıl Harcardınız

14:25
Dolar


1 Günde 2 Milyar Doları  Nasıl Harcardınız

Bir milyar doları nasıl harcarsınız? Hatta 2 milyar doları? Birisinin size 2 milyar dolar vermeye istekli olduğunu varsayalım ama bir şartı var: Bu paranın hepsini 22 saat içinde harcamak zorundasınız. 2 milyar dolar parayı harcamak insana kolay gelebilir, ancak aslında bu sandığınızdan çok daha zor bir iş!
Bu dünyada çok lüks malikanelerden tutun inanılmaz yatlara ve dünyaca ünlü kişisel şeflere kadar pek çok pahalı şey var. Pahalı arabalar, malikaneler, sanat eserleri, safkan yarış atları, elmaslar… Başka? Tamam, eğer bunu yapmak için belli fikirlere ihtiyacınız varsa, size bir günde tam 2 milyar dolar harcamanın kolay yolunu gösteriyoruz!


# 8 milyon dolarlık araba

- Maybach Exelero, ilk kez 2005 yılında piyasaya sürülen performanslı bir spor otomobil ve halen piyasadaki en pahalı otomobillerden biri. Spor koltukları ve ralli otomobili tarzındaki kırmızı emniyet kemerleri ile birlikte içi son derece güzel olan ve tamamı koyu kırmızı renkte bir deriyle kaplanmış özel bir otomobil.


# ABD'deki en pahalı ev

- Architectural Digest’e göre, ABD’nin en pahali evi 245 milyon $ değerinde. Bu etkileyici mülkün ismi Chartwell malikanesi ve her zaman güneşli ve heyecan verici Los Angeles’ın çok zengin bir muhiti olan Bel Air’de bulunuyor.


# Leonardo da Vinci’nin orijinal bir eserine ne dersiniz?

- 2017 yılında Suudi Arabistan’in veliaht prensi Muhammed Bin Salman Al Saud, Leonardo da Vinci’nin Salvator Mundi adlı tablosunu (trampetler lütfen!) tam 450 milyon dolara satın aldı


# Şimdiye kadar satın alınan en pahalı yarış atı

- Çok güzel bir Amerikan safkanı ve 2000 yılı Kentucky Derby şampiyonu olan Fusaichi Pegasus, aynı yıl 70 milyon $ 'lık dudak uçuklatan bir fiyata satıldı!


# 500 $’lık akşam yemeği

- New York’taki dünyaca ünlü CHEF’S TABLE AT BROOKLYN FARE de bir akşam yemeğine ne dersiniz? Burası, şampanya tadini sevenler ve steroidlere bütçesi uygun olan insanlar için ideal bir yer.


# Cullinan Elması

- Dünyanın en büyük elması hangisi? En büyüğü Cullinan elmasi. Ve tahmin edebileceğiniz gibi, fiyat etiketi öyle dalga geçebileceğiniz bir meblağ değil. Bu taş için 400 milyon dolardan fazla harcamanız gerekecek! Oh, ve bu arada Kraliçe II. Elizabeth'i bu elması satması için ikna etmeniz gerekiyor……size iyi şanslar olsun.


# 310 milyon dolarlık ada

- Kendinize bir ada almaya karar verirseniz, fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Örneğin, aktör Johnny Depp, Bahamalar’ın Exuma bölgesinde, Little Halls Pond Cay isimli ada için 3.6 milyon dolardan fazla para ödedi. Kendisi gibi bir aktör olan Eddie Murphy ise özel adası için daha fazlasını ödedi: tam olarak 5 milyon dolar.


# Boeing 747-8I tipi özel bir jete ne dersiniz?

- Şu an çevrimiçi olarak satışa sunulmuş en pahalı adalardan biri Portekiz'deki Lizbon Adası. Bu cennet sadece 310 milyon dolar karşılığında sizin olabilir.


# 2 milyar doları uçurmanın en hızlı yolu

- Kendinize ait bir Boeing 747-8I tipi özel jet almak için hala sadece 409 milyon dolarcık ayırmaya yetecek kadar paranız var. Bu şey adeta kanatları olan bir malikane! Bu uçağın bir yemek odası, ofisi ve elbette muhteşem bir yatak odası var!

Ya siz olsanız nasıl harcardınız fikirlerinizi lütfen yorum kısmında belirtiniz.

Comments