Siz Evde Değilken Minik Dostlarınızı Oyalıyacak 10 Şey

10:38
evcil hayvanlarım sıkılıyor
Evcil Hayvanlar

Siz Evde Değilken Minik Dostlarınızı Oyalıyacak 10 Şey

Tam zamanlı çalışan biriyseniz ve evcil hayvanınız varsa, muhtemelen evde tek başına kalması gereken tüylü dostunuz için üzülüyorsunuzdur. Kediler genellikle durumu idare ederler, fakat sıkılmış ve yalnız bir köpek, mobilyalardan kıyafetlere kadar birçok eşyanıza zarar verebilir. Şansınıza, siz evde yokken evcil hayvanınızı meşgul edecek birçok yöntem var! Mesela özellikle köpekler için yayın yapan kanallar olduğunuzu biliyor musunuz? Bu programlar bilimsel olarak, siz evde değilken köpeğinizin yalnızlık hissini azaltmak için geliştiriliyor.# Evcil hayvanınızın sizi uzaktayken özlemesini istemiyorsanız, onları eğlendirmek için sizin yerinize geçecek bir şeye ihtiyacınız var demektir. Tıpkı çocuklar gibi, eğlenceli oyuncaklar da kedinizi ya da köpeğinizi meşgul edecektir.
Köpek sahipleri , ayrılık acılarına iyi geldiği için , çiğneme oyuncaklarını öneriyor.
# Siz yokken kediniz ya da köpeğiniz nerelerde zaman geçiriyorsa, oralara ödül mamaları ve kuru mamalar gizleyin. Evcil hayvanınız gün boyu bunları bulmaya çalışırken çok eğlenecek.
# Dışarı çıkarken, televizyonu açık bırakın. Animal planet ya da hayvanlarla ilgili herhangi bir kanalı açabilirsiniz. Televizyonda göreceği ve duyacağı diğer hayvanlar, evcil hayvanınızın dikkatini dağıtacak ve evin sessizliğini ona unutturacaktır.
# Evden çıkmadan önce, köpeğinizin çıkıntılı bir oyuncağını alın ve fıstık ezmesi ne bulayın. Oyuncağın her yanındaki fıstık ezmesini alabilmek için saatlerini harcayabilirler!
# Hem kediler hem de köpekler, dışarıda hareket eden şeyleri izlemeyi severler. Bunun için, perdelerinizi açın ve pencerenin önüne bir de sandalye koyun.
# Diğer köpeklerle zaman geçirmeye bayılan, sosyal bir köpeğiniz varsa, evde olmadığınız zamanlarda onu köpek bakım merkezi ne gönderebilirsiniz!
# Köpeğinizin zihnini de geliştirebilecek yüzlerce farklı bulmaca oyuncağı var. Bu oyuncakların çoğu da ödül veren türden.
# Eğer maddi olarak karşılayabiliyorsanız ve gerekli alanı sunabilecekseniz, bir kedi ya da köpek daha sahiplenmeyi düşünün. Böylece hem terk edilmiş bir hayvanın hayatını kurtarmış olursunuz, hem de tüylü dostunuzun bir arkadaşı olur.
# Bulunduğunuz bölgede köpek bakım evleri varsa, muhtemelen köpek gezdirme hizmeti de sağlıyorlardır. Bu da size, deneyimli bir kişi köpeğinizi dolaştırırken, önemli işlerinizi halletmeniz için zaman sağlar.

Comments