Meditasyon Nasıl Yapılır ?

19:54

Meditasyon Nasıl Yapılır ?


Meditasyon Nedir : Meditasyon insanın iç huzuru yakaladığı andır. O an hiç bir düşünce yoktur anda yaşarsınız. Meditasyon yapmak gündelik bütün sıkıntılardan  arınıp huzura ermektir. Ruh sağlığımız için meditasyon yapmalıyız. Meditasyon nasıl yapılır aşağıda kısa ve öz anlatacağım.

Meditasyon Nasıl Yapılır ?
Meditasyon Nasıl Yapılır ?

Meditasyon Nasıl Yapılır

Temiz , huzurlu  ve sakin bir odaya geçin. Yoğun koku yapmayacak şekilde , kokulu mumlar yakabilirsiniz. Mum haricinde odada ışık yakmayın , karanlık olsun , hafif loş bir mum ışığı yeterlidir. Yumuşak bir zemin üzerine oturun. Bağdaş kurun demeyeceğim nasıl rahat ediyorsanız , öyle oturun. Gözlerimizi kapatıyoruz , ve kendinizi o anki halinizle tepeden görmeye odaklanın. Gözler kapalı bir şekilde , sadece düşünce gücü ile. Yani sanki ruhunuz bedeninizden çıkıyor ve kendinizi karşıdan , sağdan ,soldan veya tepeden , meditasyon yaparken izliyorsunuz. İşte sadece kendinizi izleyin başka düşünceleri , yaşadığın olayları ve her şeyi odanın dışında bıraktın. Siz sadece kendinizi izliyorsunuz. aslında bu şekilde kendinizi izlerken , izleyenin asıl gerçek siz olduğunuzu da fark edeceksiniz. Yani karşınızda oturan sadece bir beden , gerçek sen ise , izleyendir. O izleyenle hayal ettiğiniz her şeyi yapabilirsiniz , istediğiniz yerlere gidebilirsiniz. İşte o gerçek sen ölümsüzdür sonsuzdur. Her şeyle birdir. Meditasyon yapmak kendinizdeki potansiyel gücü fark etmenizi sağlar , farkındalıkla yaşamaya başlarsınız.

Eğer her gün yapmaya devam ederseniz , gerçek benliğinizi daha net fark edeceksiniz ve yolda yürürken bile  meditasyon yapar hale geleceksiniz.

Comments