Güzel Gözükmenizi Sağlayacak 10 Yöntem

14:26
güzel olmak için tüyolar
Nasıl güzel olunur

Güzel Gözükmenizi Sağlayacak 10 Yöntem

Her gün kullandığınız malzemelerin yardımıyla nasıl kusursuz görünürsünüz? Mükemmel fondötene, aydınlatıcıya ve diğer makyaj malzemelerine tonlarca para harcıyoruz. Ancak gerçek şu ki, 7/24 bomba gibi görünmeniz için gereken her şeyden zaten evinizde bir sürü var!
Uzun ve dolgun kirpikleri seviyor musunuz? Güzellik salonuna gitmeniz gerekmiyor—bebek pudrası kullanın, yeter! Düşük maliyetli bu ürün büyüsünü hemen gösterir ve sizi asla yarı yolda bırakmaz. Kirpiklerinize bir kat maskara sürerek başlayıp, sonrasında bir kulak çubuğuyla üzerine bebek pudrası uygulayın. Daha sonra, bir kat daha maskara sürün ve işte! Diğer numaraları da öğrenmek ister misiniz? O zaman hadi yazımızı okuyun!# Takma kirpik etkisi yaratmak için bebek pudrası kullanın

Eğer uzun dolgun kirpiklerin görünümünü seviyorsanız , güzellik salonlarına tonlarca para ödemenize gerek yok. Bebek pudrası kullanın yeter.

Kirpiklerinize bir kat maskara sürerek başlayın.Sonra bir kulak çubuğu ile üzerine bebek pudrası uygulayın.Daha sonra bir kat daha maskara sürün. İşte artık dolgun kirpiklere kavuştunuz.

# Dişlerinizi beyazlatmak için aktif kömür kullanın

Rağbet gören diş beyazlatma işlemlerine para harcamak yerine, aktif kömür alın ve bunu evde kendiniz yapın! Uygulaması oldukça basittir.

Bir tablet aktif kömürü bir bardağa koyun. Beş damla su ekleyin. Topaklar gidene kadar bolca karıştırın. Şimdi Karışımı diş fırçanıza sürün ve dişlerinizi her zaman ki gibi fırçalayın. Diş minelerine zarar vermemek için bu işlemi ayda 2 kez  uygulamanız gerekmektedir.


# Göz altındaki siyah halkaları hızlı bir şekilde kapatmak için kırmızı ruj kullanın

En sevdiğiniz rujunuz göz altındaki siyah halkalarla baş etmenin en iyi yoludur. Ruju göz altı bölgesine uygulayın ve üzerine 2 kat kapatıcı sürün.

Ruju gözaltı bölgenize uygulayın , ve üzerine 2 kat kapatıcı sürün. Tüm katlar kuruduğunda son görünümü için , pudralamayı unutmayın.

Ruju dikkatlice uygulamayı ihmal etmeyin  ve bu yöntemi fazla kullanmayın. Aksi takdirde gözlerinizin çevresindeki hassas cilde zarar verebilir.

# Burnunuzun hatlarını belirlemek için çatal kullanın

Hatları belirlemek bugünlerde çok revaçta ve herkesin bunu doğal ve çaba gerektirmeden yapmak için kendi küçük hilesi var. İşte makyaj sevenler arasında en sevilenlerden biri: Hatların düzgün ve simetrik olması için bir çatal kullanın.Burnunuzun çok daha ince görünmesini sağlar.


# Eyeliner olarak sıradan kuru boya kalemi kullanın

Peki ya renkli eyeliner kalemleriniz yoksa? Sorun değil! Sıradan renkli kuru boya kalemleri bu işi görür! Kalemi bir bardak sıcak suya koyup birkaç dakika bekletin ve ev yapımı parlak “eyelinerlarınız” hazır olsun!

Fazla yapmanız önerilmez!

# Aydınlatıcı yerine dudak balsamı kullanın

Aydınlatıcı yerine dudak balsamı kullanın. Bunu genellikle aydınlattığınız yerlere sürün ve taze görünümünüzün tadını çıkarın.😍


# Tırnak cilasını kurutmak için buzlu su kullanın

Tırnak cilasını kurutmak için buzlu su kullanın. Bir kâseye 4 bardak kadar su doldurun ve içine birkaç buz küpü atın. Ellerinizi sadece bir dakika buzlu suda tutun ve sonra gününüze devam edin!


# Dudaklarınıza yeni bir hat çizmek için kapatıcı kullanın

Dudaklarınıza yeni bir hat yaratmak için kapatıcı kullanın. Dudağınızın hattını kapatıcıyla takip ederek başlayıp, kendi doğal konturunu “silin”. Kurumasını bekleyin, sonra dudak kaleminizi alıp, yeni bir dudak konturu çizin. 


# Kusursuz bukleler için bulaşık süngeri kullanın

Eğer buklelerin akılları baştan alan etkisini denemek isterseniz, saçı süngerin ortasına sarın, süngeri ikiye katlayarak bir lastikle sıkıştırın ve uyuyun.


# Koltuk altlarınızı beyazlatmak için patates dilimleri kullanın

 İster inanın, ister inanmayın, koltuk altlarının kararması birçok kişi için ciddi bir sorundur. Eğer siz de onlardan biriyseniz, bütün o pahalı ürün ve uygulamaları unutun. Sorununuz patateslerin yardımıyla kolayca çözülebilir!

Koltuk altlarınızı yıkayın ve havluyla kurulayın. Patatesleri ince ince dilimleyin ve koltuk altlarınızı bu dilimlerle ovalayın.

Kararmalar gidene kadar haftada 3 gün yapın.


# Saç kremi yerine mayonez kullanın

Saç bakımınızı daha doğal bir hale getirmek isterseniz, mayonezi yakından inceleyin derim. Her gün kullandığımız bu ürün, zaman içinde, saçınızı çok yumuşak ve sağlıklı hale getirir.

Ev yapımı mayonezler önerilir . Duşa girmeden önce saçınızın dibinden ortasına kadar yedirin. Yarım saat kaldıktan sonra duşa girebilirsiniz.

Comments