Bakımlı Erkek Nasıl Olur

23:30

Bakımlı Erkek Nasıl Olur


ABD ' de Yapılan Bir araştırmaya göre kadınların yüzde 12 si erkeklerin ise yüzde 140 ' nın estetik yaptırma oranı artmış.

Tabi Türkiye için aynı şeyi  söyleyemeyeceğim , yani bizim ülkemizde erkekler biraz bakımsız. Saç , sakal ve bıyık bakımı hariç. Yani durum ortada , ama bakımlı olmak isteyen erkeklerin sayısı gittikçe artıyor gibi , sende bu yüzden buradasın. Peki sen bakımlı mısın ? Yada kadınlar erkelerin nasıl bakımlı olmasını ister?

bakımlı erkekBakımlı erkek nasıl olur , Erkekler bakımlı olmalı mı , Erkek nasıl bakımlı olur ,  Erkek bakımı

1 - Ter Kokmamalısın

Bakımlı bir erkek olmanın en büyük   özelliği pis kokmamalı. Kadınların   çoğu  erkeklerin pis kokularından   şikayetçilerdir. Günümüzde   deodorantlar erişilmez değil sonuçta.   Sizden ricam lütfen bunları kullanalım.

2 -  Saçın Düzgün Olmalı

Evet bakımlı erkekler saçlarına önem verirler. Kepekli saçlardan kaçının ne yapın edin kepekten bir kurtulun arkadaşlar. Tabi yağlı saçlardan ve joleli saçlardan. Jole nedir yani bir erkeğin saçında jole kadar iğrenç duran bir şey yoktur. Kuru ve taranmış saçlar ,  kadınlar tarafından hatta herkes tarafından uygun görülüyor , güzel görülüyor. saçlarımız her daim düzgün olsun.


3 - Ütülenmiş Kıyafetler

Kıyafetlerimiz her daim ütülü olmalı. Hani kot pantolon filan ütüsüz olabilir , ama gömlek , kumaş pantolon giyiyorsanız ki giymenizi tavsiye ederim. Her daim ütülü olsun. Jilet gibi olmak bakımlı bir erkeğin yapması gereken ilk adımlardan biridir. Paspal olmayın! Kusuruma bakmayın biraz sert çıkışıyorum ama , etrafımda gördüğüm erkeklerin paspal olmalarına dayanamıyorum. Ne demişler ' Aslan Yattığı Yerden Belli Olur ' .

4 - Ayakkabılar

Bakımlı bir erkek görünümün en can alıcı noktası ayakkabılardır arkadaşlar. Çoğu insan ilk tanışmada ayakkabılara bakar , neden ? Çünkü onlar senin resmen zevk  ve karekterinin , kişiliğinin yansımasıdır. Eğer ayakkabıların temiz  ve boyalı olursa , seninde temiz , tertipli düzenli ,  kişilikli  bir karaktere sahip olduğun anlaşılır. Yani bir adam ayakkabısını dahi temiz tutamıyorsa o adamın pisliğini  ve tembelliğini bir düşünün derim.

5 - Cilt Bakımı ve Sakal

Cildimiz pürüzlü , sivilceli olabilir. Bu gibi durumlara kimseden bir şey bekleyemeyiz. Cilt bakımından kastım her duştan çıktığında yüzüne nemlendirici krem sür , her gün sabah el yüz yıkadıktan sonra bunu yap , farklılığı fark edeceksin zamanla güven bana ;) Kaşlar martı gibi birleşik olmasın , al  abi kaşlarını utanma , korkma bunları yapıyorsun diye homo  olmazsın yani. Dişlerini temiz tut. Sakallarını sürekli düzelt , tabi, sakal bırakıyorsan , bence bırakmalısın , Sakal Erkeğin Makyajıdır.

Bakımlı bir erkek olmayı kafaya koyduysan , bu 5 ana maddeyi kesinlikle hayatına sok ve uygula arkadaşım. Aslan gibi tertemiz bir erkek ol. Sporunu yap , dik dur , dinç dur. Bak o zaman hayatın nasıl değişiyor. Hadi eyvallah canlar... 

Comments